Вчора на невергаджеті опублікували схему з'єднання всіляких девайсів у системі домашнього кінотеатру. Схема доволі детальна, наприклад з багатьма способами зберігання і доступу до даних (фільмів, фото ітд).
Спробую описати це диво в деталях. Список конкретних пристроїв які використані у системі можна знайти на невергаджеті.
1. Отже, дивитися усе те шо захочеться ми будемо на телевізорі. Телевізори є у всіх. У даному випадку використовуєтсья 3D плазма від Панасонік. Чому плазма, бо америкоси люблять плазми і тому, що вона дешевша аніж LCD LED. Плазма теж тоненька і енергозебрігаюча. Має чотири вхідних HDMI, з яких використовується тільки один. З'єднаний 100мегабітом зі світчом і має вайфай, так що DLNA буде працювати якщо треба.
2. До телевізора під'єднано AV ресивер (amplifier) Yamaha RX-V1065. Замість нього можна використовувати як дешевші так і дорожчі та від інших марок. Вартим уваги є у цій грошовій категорії (1200 уо) є Denon AVR-2310. Ресивер теж має 4 HDMI входи і один вихід, через який з'єднано з телевізором. До кабелів теж має бути особлива увага. Аудіофіли певно заплатили б за кабель 200 більше їхніх грошей. Метр за сотню буде цілком достатньо.
Даний ресивер не підтримує стандарт HDMI 1.4a, який здатен на швидкість необхідну для 3D зображення. Тобто навіть на цьому 3D телевізорі 3D не побачити, якщо з'єднуватися через ресивер. Зате він підтримує усі найновіші звукові стандарти. Ресивер видає на гора по 100 ват на канал, тобто загалом 700 ват при 8, здається, омах. Якщо захочеться 3D, то ресивер і HDMI кабелі версії 1.3 будуть слабими елементами системи, які тре поміняти. Або конектитися в обхід ресивер прямо з компутера або іншого сорса 3D фільму. Є і 3D капабл ресивери, але вони до нас ще не приїхали. Тисячка (100 ват на канал) від ямахи буде коштувати тисячку їхніх баксів там в амриці, є і дешевші, але менш потужні у звуковому плані.
3. До ресивера під'єднана 5.1 система, хоча він підтримує 7.1. Бюджетна версія, усе від ямахи - фронти NS-777 250-ватні трьохполосі, доволі потужні. Решта економ клас - центр NS-C444, полочні NS-333 ззаду, і ненайгірший сабвуфер YST-RSW300, 270 ват. Акустичні і компонентний кабелі якими то все з'єднано - QED. На фронтах непогані XT-Evolution, решта дешевий але хороший Original з непоганим січенням (2 на 2.5 чи шось таке). Можна звісно заюзати Durutech чи шось інше, для естетів. Якщо хочете теплого звуку, кладіть поруч із батареєю)).
4. Аудіо плеєр - то може бути будь-шо, що використовуватиметсья як сорс для музики. СіДі плеєр чи айпод, з'єднуєтсья з ресивером який усе шо тре декодує і віддасть на гора.
5. Камкордер - то є відеокамера. А конкретно - Panasonic hdc-tm700. Топова модель від Панасонік, якщо не рахувати 3Д камеру яка ось ось з'явиться. Має 32 гіга місця і ше можна 64 доставити, якщо юзати SDXC картки (дорогі). Зара він у штатах вартує 800 паперів, не ПАЛ. ПАЛ версія дорожча але непотрібна (ну якшо не рахувати рідкісні проблеми з нашими 50 герцовими люмінисцентними лампочками). Це дуже крута консюмерська камера. Є схожі моделі у Соні і Кенона, але я б вибрав саме оцю з прогресивною розгорткою - 1080p 60 кадрів пер секнод. Камера підключаєтсья до останнього, четвертого HDMI слота ресивера, тимчасово коли потрібно. Цей же слот використовується для ноутбука, коли необхідно,
6. Other source - будь-яка інша штукенція типу DVD/BD плеєра, що підключена на постійній основі. Якщо ви не естет - непотрібна (нащо платити поза тисячу баксів за плеєр від Маранц, якщо Дюна з усім впорається?)
7. HD Player - радять Dune HD Max. Я підтримую. Це найкрутіший хаде плеєр як на момент Осінь 2010 (вийде в жовтні). Він 3D капабл, але тільки Real 3D формат. Має свій блюрей, має місце під саташний хард, і eSata слот для зовнішнього харда, до якого вони радять приєднати хорошу 2гігову ведешку (western digital). У системі також включено і НАС (NAS). І часто виникає питання, нащо потрібен ще якийсь зовнішній хард якщо є НАС. Так от - дюна, як і будь-який інший хд плеєр набагато краще впорається з рідним фільмом (з тим що збережений у неї на харді), а не з тим, що треба тягнути по мережі, навіть якщо вона швидка. Взагалі, будь-які ХД фільми треба дивитися локально, особливо естетам (бо биті пакети і тд). Хоча ХД плеєр з'єднаний також і з мережею, через свіч, гігабітом. До AV ресивера підключений hdmi кабелем. Якщо тре 3Д - то і кабель hdmi 1.4a.
8. Сат Ресивер - супутниковий ресивер моделі AzBox Premium HD +. Дуже крута штукенція, хоча є і інші, і навіть дорожчі. Але це єдина модель що видає на гора 1080P а не як усі інші - 1080i. Скажете, шо ніхто в ПЕ не транслює - неправда, вже починають. ну, скоро точно почнуть. Ресивер з'єднаний з мережею 100мегабіт, в основному для кардшарингу, коди тягнути. має свій хард, шоб львівські новини записувати. Ну і вміє по вайфаю конектитися, про всяк випадок, до вайфай рутера. (одночасно таке робити не тре). До AV ресивера підключений hdmi кабелем.3D воно не підтримує тому 1.3 hdmi кабеля вистачить.
9. Консоль - це приставка. ПлейСтейшин, чи XBox, а в даному випадку Wii від нінтендо, шоб джойстиками махати. ХД ця приставка не супортає, тому і з'єднана звичайним AV або чимсь подібним. Ну і до неї купа всяких рідних і докуплених джойстиків і ремовтів.
10. Лептоп - це ноутбук, усьо ясно. Вони юзать Коре7 процесорний ЕйчПі Павільйон. Ну і хай юзають. Він по тимчасовуму hdmi слоту, який у нас номер 4 , конектиться до АВ ресивера, або прямо до телевізора. Підтримує 300 мегаібтовий вайфай (повний N протокол, не в драфті), що доступатися в мережу (рутер теж тиму b/g/n).
11. Принтер - юзають багатофункціональний принтерофаксосканероксеро девайс Epson TX800. Можна взяти новіший. Вартує 300 баксів, робить все шо тре. Має вай фай, і СНПЧ до нього теж звісно є, так шо картріджі міняти не тре буде часто.
12. Cell1, Cell2 - це телефони, дві нокії, з вайваями G-типу. Одна на лінуксі (маемо 5, н900). Дуже крутий тел для тих хто знає нашо яйому такий тел. Усі інші най си беруть айфон, HTC або шось інше, на ВінМо чи Андроїді (2.1 хоча б). На телефоні можна дивитися відео будь-звідки у мережі з допомогою певних програм, при чому відео декодуватиметься десь на компі, і готуватиме потік для телефону менший аніж оригінальний, якраз на розмір екрану.
13. Лептоп 2 - ше один лептоп, менший за розмірами, так, аби був. Можна взяти планшет, наприклад дочекатися HP Slate, якщо вони його таки випустять (були чутки шо проект абортнули, але вже ніби знов роблять) в кінці року на віндовсі і наступного на ВебОс.
14. NAS - це мережевий сторадж даних. Дуже важлива штука і дуже важливо шоб вона була хороша - тиха, вмістка і швидка. Юзають двохардовий Qnap TS-239 Pro. Він доволі солідний.Можна натюнити рейдмасив і зберігати там важливі дані, у кількох копіях, щоб не стерлися як фотки мого друга. На НАСі можна тримати і фільми, або копії тих, що є в дюни, або використовувати як буфер. Щось важливе та ненагальне, інсталятори всілякі або що. Замість НАС можна скрутити маленький або великий сервачок. НАС підключений до свіча гігабітним кабелем.
15. Switch - чи комутатор. Це серце домашньої мережі, тому економити не треба. Але і Циско теж додому купувати не треба, хороший ДЛінк впорається. Має 8 гігабітних розеток, усе вміститься. На схемі він з'єднаний гігабітом з ХД Плеєром, НАСом, ВайФай Рутером і супутниковим ресивером, а також 100мегабітом з теелвізором (про всяк випадок).
16. WiFi Router - ця штука роздаватиме інтернет усім бажаючим по WiFi g/n. а це - принтер, два телефона, два лептопа, телевізор, приставка, хд плеєр і девайси друзів. В даному випадку це двополосий dlink dir-855, який має ще й 4 гігабітних слота. Часто в них втикають усе, що у нас втикнуто у свіч. Але справа у тім, що якщо рутер, навіть хороший, нагрузити мережевою роботою, то він погано справлятиметься з вайфаєм, особливо айпітіві пакетами ітд. Тому у нас, мережа приходить на свіч, який дає рутеру і уссім іншим бажаючим. А рутер віддає далі безпроводово.
17. Ext HDD 2 - до рутера підключено ше один зовншій usb2.0 хард, ну аби був. Це радше для бездротових девайсів, типу принтера, телефонів і тд. Можна не юзати.
18. Remote - дистанцій пульт - все це диво треба чимось керувати, і не хочеться 10 різних пультів. Тому за 250 баксів можна купити Logitech Harmony One, якого можна навчити усьо шо треба. Є і дешевші моделі, як і дорожчі.
19 Кабелі, конектори - ну тут купа всього вита пара, оптика, rj45-ті, AudioQuest Cinnamon hdmi, QED Performance акустичні, ітд.
20. WiFi Adaptor - D-Link DWA-160, Н-протокол супортає на ура, і Дюна з ним добре дружить.
21. Купа швидких саташних хардів.
Ніби все шо поки є. Систему можна покращувати заміною елементів, або додаванням нових на кшалт сурраунд колонок, додаткових підсилювачів, АВ процесорів. Можна використати і щось з технологій розумного будину (наприклад девайси x10), що по мережі 220 вміють передавати сигнали і можна буде вмикати-вимикати пристрої, рагулювати світло, чи звук чи ше якусь біду.
No comments:
Post a Comment